Кина Автоматско лемење машина со CCD (R351C) производители и добавувачи | RuiChi

Добредојдовте на нашата веб страница.

Автоматска машина за лемење со CCD (R351C)

Краток опис:

• Со CCD камера за позиционирање

• Компактен и стабилна структура

• 12-инчен LCD екран на допир

• 2.4G безжичен далечински управувач (3 во 1)

• Контрола на компјутер + Авто-развиена Windows OS

• 400W / 600W лемење грејач со брзо закрепнување температура

• CE и RoHS согласност


детали за производот

конфигурација

апликации


спецификации

модел R351C
оски 5-оска (X / Y / Z / R / жица фидер)
Опрема за патување (X / Y / Z / R) 350 * 350 * 100mm * 330 °
Макс трчање брзина (X / Y / Z / R) X / Y / Z: 0-600mm / ови R: 180 ° / ови
Повторете позиционирање точност ± 0.02mm
транспорт 10kgs
можност за снимање на програмата неограничен
режим на екранот 12 "LCD екран на допир
систем платформа Windows 7 оперативниот систем професионална
програмирање метод Екран на допир + Безжичен далечински управувач
движење систем stepper моторни
Опсег на температура 180 ℃ ~ 450 ℃
систем за лемење жица хранење Независни диск и Stepper мотор
Врв за лемење жица спецификација 0.8-1.2mm (може да се изменуваат)
Мин лемење жица должина хранење 0.1mm
Напојување Еднофазен 220 / 110V AC 50/60 Hz
Воздушен притисок 0.4-0.8MPa
Работна средина 0 - 40 ℃, Ralative влажност: 20% -90%
Машина големина (мм) L600 * W594 * H848mm
Тежина 75Kgs

Опис

• 5 оска (X, Y, Z, R и 1 систем за лемење жица хранење).

• Авто-развиен софтвер под Windows 7 оперативниот систем англиски јазик за лесна работа и обука.

• Реал дигитализирани софтвер со 2.4G безжичен далечински управувач, глувчето и тастатурата.

• 12-инчен Full допир LCD екран.

• Сопствен бренд 400W или 600W (опционално) висока фреквенција систем за греење со брзо обновување на топлина.

• Врв за лемење со лесно да се промени, да ги заклучуваат локација никогаш обезбедување премин по промената нов врв.

• Break-калај за лемење жица автоматски механизам за снабдување може да го намали калај удар за да се избегне останува на PCB флукс, се обезбеди квалитет лемење од потекло.

• Целата серија стандард лемење машина во согласност со CE и RoHS согласност.

карактеристики

1.Advanced дизајн, убава форма со специјална површина сликарство. Исто целокупната големина, но води кон подобра ефективна мозочен удар.

2.User-friendly програмирање и работа со авто-развиена софтвер, базирани на Windows 7 оперативен систем. Едно време модификација команда може да вметнете или бришење со другите истиот стил поени за ефикасно и ефективно работење.

3.Digitized програма, влегуваат директно менување на параметрите. 12 "полн екран на допир покажува трчање песна и направи процесот видливи.

4.Starting хранење лемење жица во секое време, на состанокот различни процеси за лемење и трчање со висока ефикасност.

5.Access модел контрола за да се спречи disoperation.

6.Parameter на лемење точка може да се пренесе флексибилно. Брзината на движење на секој лемење точка може да се поставува на друго место кај целиот лемење поени траса.

7.Machine со функција за да се прилагоди на иста висина во насока Z-оска и поинаков агол може да се прилагоди по поставува мувла.

8.Double-железнички структура за X, Y и Z оските, со што се зголемува стабилноста за време на работењето на машината. Во исто време, главната јадрото подвижни делови, како што се системите за контрола, мотори, инвертори, итн, употреба увезени брендови со одлични перформанси.

9.Break калај автоматска лемење жица фидер може да го намали калај рафал дека cuases флукс останува на PCB кога лемење под висока температура за да се подобри квалитетот на лемење.

10.The четвртата генерација на заварување глави со прецизност цилиндри и амортизирање и прилагодување на агол структура во позиција да се направи ефект на лемење совршена.

Smart Операција систем

Главната кориснички интерфејс

DFG

RuiChi лемење операција робот систем е базиран на Windows 7 оперативниот систем и користи компјутер за вршење на контролата, кој е брз и стабилен.

Најмногу предност е корисничкиот интерфејс е многу едноставна и може да го подобри ефикасноста на производството ефикасно; Брзината на секоја точка може да се постави поединечно.

Машината автоматски ќе го пресмета сет траење да се суди ако треба потребно прилагодување за да се обезбеди непречено водење и продолжување на животот на машината!

управување орган

RuiChi работата со паметна лемење систем им овозможува на различни управување со власт, која е погодна за различни ограничен управуваат.

оператор

управување со

Производител

Место лемење Поставување

sdfd (1)

Троичен автоматски форма хранење лемење и со калај пред-греење.

Повлечете лемење Поставување

sdfd (2)

Луѓето може да се каже повлечете лемење или линија лемење, својата погодна за некои стандардни еднаква или дупликат лепење на самото место.

Матрица лемење Поставување

sdfd (3)

R351C автоматска лемење робот овозможи матрица лемење за маса и еднакви матрица лепење на самото место.

параметар Duplicate

sdfd (4)

Smart лемење оперативниот систем им овозможува дупликат на податоци на различни PC или различни работни станици.

параметар датотека

sdfd (5)

Секој параметар датотека за различни производи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • главни делови

  Интеракција екран на допир

  автоматско-лепење на машина за работењето на екран на допир

  12-инчен HD екран на допир главниот интерфејс операција, едноставно прислушување за работа со оваа лемење робот и следење на сите подвижни патеки да се направи лемење машина работи без проблеми.

  температурата на системот

  температура монитор

  Висока фреквенција индукција греење со екран на допир контрола панел, едноставно допрете за поставување на температурата. температура алгоритам иновативни лемење овозможи температура се опорави брзо да бидете сигурни лемење робот создаде совршен лемење.

  Рачка за глава

  vsdfdsd

  1.Soldering главата е клучен дел од лемење robot.Its грејачот користи сребро калем за материјал.

  2.And индукција тип лемење прави брзината на греење многу fast.The температура враќање помеѓу завршувањето лемење самото место на следниот.

  3.Со ротација оска на 330 степени, R351 робот погоден за повеќето поинаков агол на заварување производи.

  лемење Внесувач

  за лемење жица хранење

  1. Висока прецизност лемење жица хранење дел синхронизирате работа од страна на паметни лемење OS возење, која може да достигне точност 0.1mm хранење.

  2.Wire пирсинг тркало пред процесот на лемење калај за да добие калај за лемење побрзо, што е многу важно за подобрување на квалитетот на лемење.

  Совети за лемење

  лемење-совети

  Слободно да се дизајнира уникатен лемење за секој клиенти. Во споредба со другите на врвови, научни дизајниран совети ќе ви помогнат да се спаси 1/5 до 1/4 калај за лемење, кој е најдобар се користи за различни специјални истражување или развој цел.

  Врв за лемење за чистење

  автоматско чистење

  1. лемење главата автоматски ќе се врати да се чистат со авион по завршувањето на лепење на самото место дека параметар во собата во програмата.

  2. чистат лемење главата, ќе помогне да се задржи добар квалитет лемење.

  Стандардна основна плоча

  тела

  1.Standard тела ќе бидат испратени заедно со лепење на робот.

  2.Customized тела можат да бидат дизајнирани во согласност со барањата на клиентите.

  Персонализација тела

  OEM-тела-за-лепење-робот

  1.Standard тела ќе бидат примени заедно со машината.

  2.Customized тела можат да бидат дизајнирани во согласност со барањата на клиентите.

  движење системи

  ghjyrty

  Сите елементи за контрола, вклучувајќи индустриски компјутер, возачот на stepper моторни за XYZR оска, движење контролер, делови заштита, воздухот цилиндар контролор, моќ контролор итн инсталиран цврсто на оваа база на метални плочки.

  Нејзините телото на автоматски робот лемење.

  прошири пристаништа

  за лемење-робот-продолжување-пристаништа

  1.USB Пристаништа и LAN - однапред дизајн за ажурирање генерација и пристап до различни линија за производство, тоа е робот кој повеќе погодна за индустриска употреба.

  2.Ве молиме бидете сигурни дека на пристаништето на ООР се поврзани кога робот работи.

  Безжичен далечински управувач

  dfgd

  Безжичниот далечински управувач пристапи повеќето контрола операција од индустриски компјутери, која ви помага полесно да програма на заварување роботи.

  CCD позиционирање

  sdfdsfs

  CCD локација систем можат ефикасно да се подобри прецизноста локација и повторете позиционирање точност.

  Ракување Копчиња

  Start Stop RESET за итни случаи стоп

  ут

  Различни апликации за автоматска лемење роботот

   

  Автоматско лемење За слушалки

  xvxdfsf (2)

  За оние кои се едноставни производи, но со мали димензии, лемење робот додаде стандард тела да бидете сигурни дека се задоволни лемење ефект.

  Предводени од светлината лемење

  xvxdfsf (1)

  LED осветлување индустриска е почетокот на модернизација опремени со системот за автоматско робот лемење.

  Електрична енергија Meter лемење

  xvxdfsf (3)

  автоматско заварување робот R351C се одвива стабилно со различни PCB монтажа интензивна компоненти, заварување во мали празнини брзо без штета.

  Индустриски електрична жица за лемење

  xvxdfsf (4)

  За безоловно лемење на големи индустриски жица за лемење, помоќен лемењето може да биде изграден.

  USB флеш диск лемење

  xvxdfsf (5)

  Овој модел на R351C заварување робот може да се користи за различни електронски лемење, создавајќи круг и совршена залемени спојници за висок квалитет на USB флеш меморија. Ние нудиме OEM совети за различни производи.

  Воени продукција PCB лемење

  xvxdfsf (6)

  Најмногу прецизност побарувачката на воени и воздухопловни производи бара најдобар робот услуги процес лемење, R351C лемење многу од овој вид на компании.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!